Bitcoin Reddit Roundup – lipiec 2020 r.

Witamy w drugim wydaniu Reddit Roundup Nik i Flip of Bitcoin Magazine!

Roundup ten zawiera 45 linków do najlepszych jakościowo treści, które zostały przesłane do Bitcoin Reddit w tym miesiącu. Większość linków pochodzi z popularnego r/bitcoin, ale pobraliśmy również posty z innych forów, takich jak r/BitcoinMining.

W tej rundzie znajduje się 10 różnych kategorii linków: Prywatność, Adopcja, Rozwój, Bezpieczeństwo, Górnictwo, Biznes, Edukacja, Regulacje i Polityka, Archeologia (Instytucje Finansowe) i, co nie mniej ważne, Memy, Zabawa, I inne.

Wielki krzyk do Sama Woutera, twórcy BitcoinSnippets. Od października 2016 r. do października 2019 r. tworzył te comiesięczne podsumowania linków, aby pomóc wszystkim być na bieżąco z Bitcoinem. Ciągle dodawał do swojego talerza i ma mniej czasu na składanie ich razem, więc postanowiliśmy wziąć latarkę tam, gdzie skończył.

Recap of r/Bitcoin w lipcu 2020.

Najbardziej uderzające wiadomości z okolic Bitcoin jest o tym, jak postępujemy w udoskonalaniu protokołów za pomocą miękkich widelców. W szczególności, sposób w jaki uruchamiamy Taproot jest punktem centralnym dla większości deweloperów. Przez całe lato prowadziliśmy aktywne rozmowy, ale w końcu czujemy, że jesteśmy coraz bliżej podjęcia decyzji o aktywacji.

Podczas gdy Taproot wydaje się być w dużej mierze akceptowany przez osoby znajdujące się na Bitcoin Twitterze, trwają dyskusje na temat najlepszego sposobu jego wdrożenia. Mnóstwo opinii, wiele opcji na temat tego, jak iść do przodu.

Mieliśmy doniesienia o przyjęciu programu w bardziej uciskanych gospodarczo krajach, takich jak Argentyna, Salwador i Afryka Subsaharyjska. Wzajemny handel w Afryce i Argentynie uderzył w nowe, wszechobecne rekordy, w odpowiedzi na osłabienie gospodarek tych krajów. Również wykorzystanie bitcoinów w wioskach Salwadoru nadal rośnie, ponieważ kolejna wioska przyjęła bitcoin jako swoją główną walutę.

Słaby system spuścizny został ostatnio pobity, a niektóre kraje przeszły przez kryzysy walutowe z powodu drukowania pieniędzy. Liban był duży, ponieważ widzieliśmy zamieszki na ulicach, a nawet ich obywateli palących swoje banki centralne. Mamy pełne podsumowanie tego na dole, a to… dlatego my, Bitcoin.

W połowie miesiąca zhakowano wiele dużych kont na Twitterze, z których każde zawierało tę samą wiadomość na Twitterze. Hakerzy chcieli ukraść Bitcoin i próbował ol‘ „wyślij mi x ilość Bitcoin, a ja wyśle Ci podwójną kwotę z powrotem“ sztuczka.

Podczas gdy wielu niewykształconych ludzi obwiniało Bitcoin’a za włamanie, kongresmen Tom Emmer podniósł się i słusznie bronił BTC, bo to nie była jego wina. Bitcoin nie może nic zhakować, to tylko protokół komputerowy. Kiedy dostajesz przekręt z IRS, nie winisz amerykańskiego dolara, prawda?

Goldman Sachs (podobnie jak reszta z nas) potwierdzają, że obawiają się obecnej pozycji dolara amerykańskiego jako światowej waluty rezerwowej. Z Bitcoinem oddychającym w dół szyi, nic dziwnego, że te wielkie instytucje zaczynają się upubliczniać z tymi oświadczeniami. Patrząc wstecz na historię, najtwardsze pieniądze zawsze wygrywają, a Bitcoin jest najtwardszym pieniądzem, jaki kiedykolwiek widział świat.

Tick-tock, tick-tock.